ויטמין C - בטיפול תוך ורידי

מתן ויטמין C במינון גבוה ולתוך הוריד יכול להוות טיפול יעיל בהרס תאי סרטן.

ישנן מדינות בהן טיפול בערוי ויטמין C לוריד נעשה כטיפול רפואי קונבנציונלי הניתן ע"י הרופאים בבתי חולים.

ויטמין C פועל על התאים כמו כימותרפיה, אך אינו רעיל.

ויטמין C אינו רעיל ואינו מסרטן.

ויטמין C מסיס במים ואחרי הפעילות מתפרק ויוצא מהגוף.

כשחומצה אסקורבית (ויטמין C) נכנסת לתא הסרטני, יוצרת תהליך כימי היוצר מי חמצן, אשר יש להם פעילות הרסנית על התא הגידולי.

הטיפולים צריכים להיעשות ע"י רופא המוכשר לביצוע הערוי הנתון.

 

חומצות שומן בהזרקה ישירה לוריד

תמיסות של שמן דגים בריכוזים של 5% - 10%, חומצות שומן מסוג אומגה 3, מסייעות בעיכוב תהליכים של איבוד משקל, תהליכי דלקת ותת תזונה, המאפיינים את החולים במחלות הסרטן.

במחקרים נמצא כי אומגה 3 משמשת במצבים של הידרדרות כללית, מצב Cachexia .

לעיכוב תהליכי הדלקת בעצם הורדת ייצור הציטוקינים מקדמי הדלקת ובדיכוי ה- COX-2.

כמו כן הוכחה פעילותו בשיפור תפקוד הכבד והלבלב.

שימוש באומגה 3 (EPA+DHA) בהזנה ורידית היקפית או מרכזית, מהווה פתרון לחולים המתקשים בהזנה דרך הפה.

שיטת גרסון

שיטת גרסון פותחה על ידי ד"ר מקס גרסון, רופא גרמני (1959-1881), ששילב תזונה צמחונית עם הדגשים ייחודיים (כמו ריבוי אשלגן, מיצים, חוקני קפה), כ"שיטה מטבולית" לריפוי סרטן. הגישה שימשה (ועדיין משמשת) כבסיס להתפתחות "דיאטות טיפול לא קונבנציונאליות" נוספות ואמצעי טיפול נלווים. ד"ר גרסון פיתח את שיטתו במשך עשרות שנות עבודתו כרופא (כ- 50 שנות עבודה, 23 השנה האחרונות בארה"ב).

המשך קריאה

הישנות סרטן השד

מחצית מחולות סרטן השד שהחלימו חוזרות לחלות במחלה במהלך 5 השנים הראשונות מאז מחלתן.בתום 5 שנים אלו יש עדיין סכוי של 2%-4% של חזרה מדי שנה.ברפואה מוזכרות מספר תרופות למניעת הישנות כמו פמרה,ארימידקס וארומזין.

תזונה נכונה,פעילות גופנית,שימוש בתוספי מזון נכונים כנוגדי רדיקלים חופשיים, יעזרו במניעת הישנות המחלה.

Poly MVA

Poly MVA הינה תרכובת נוזלית לא רעילה של ויטמינים מינרלים וחומצות אמינו המורכבת מפלדיום,תיאמין וחומצה ליפואית.התרכובת הינה אנטיאוקסידנט חזק,משחרר אלקטרונים בתוך התא,מגן על הד.נ.א מגביר את רמת האנרגיה ומחזק שרירים,החומר מונע צמיחה של תאי סרטן ועוזר בתהליך הריסתם,החומר מפחית כאבים ומונע הידרדרות החולה הסיעודי.

המשך קריאה

ריפוי באמצעות אנזימים

הריפוי באמצעות אנזימים הוא אחת משיטות הטיפול של הרפואה הקונבנציונלית. זה מכבר ביססו האנזימים את מקומם בקבוצת תרופות מהחדשניות והנפוצות ביותר, והריפוי השיטתי באמצעות אנזימים מפרידי חלבונים היה לשיטת ריפוי חשובה ברפואה הטבעית.

המשך קריאה

היפרתרמיה כל-גופית כטיפול בגידולים סרטניים

היפרתרמיה היא גישה טיפולית שמטרתה להעלות את הטמפרטורה של האזור בגוף בו ישנו הגידול הסרטני. הביולוגיה לשיטה זו מתבססת על השונות הפתופיסיולוגית של רקמות הגידול בהשוואה לרקמות הנורמליות בכל הקשור לרגישות לחום, ההתנהגות המטבולית וצריכת החמצן.

המשך קריאה

הרפואה המשלימה והשתלבותה בתהליכי הריפוי

"סרטן" אינה מילה נרדפת למוות. אפשר להלחם בסרטן ואפילו לרפא אותו בעזרת מערכת מורכבת ומסועפת של טיפולים, בשיטה משולבת של רפואה קונבנציונלית ורפואה משלימה, (הידועה גם כ"רפואה אלטרנטיבית" או "לא קונבנציונלית").

המשך קריאה

נשים וסרטן ריאות

סרטן הריאות הינו הגורם מס' 1 לתמותה אצל נשים יותר מסרטן השד.

הסרטן נפוץ יותר אצל נשים מסיבות רבות ובראשן העישון.
נשים מפתחות יותר מגברים סרטן ריאות מסוג Small Cell שהוא האגרסיבי יותר והקשה יותר לריפוי.

טיפול במערכת החיסון

ד"ר לורנס בורטון גילה בשנת 1950 גורם מזהה סרטן – Tumor Induction Factor – וטען, כי הוא יכול להפיק חומר נוגדן נגד גידול הנמצא בגוף האדם, על ידי המרכיבים הנמצאים בדמו.

במרפאתו שבאיי בהאמה, הוא מבצע את הבדיקות ויוצר את הנוגדנים בתנאי מעבדה מדויקים, ומזריק אותם לאחר מכן בחזרה לגוף החולה.

סרטן וצום

רבות נכתב על שיטות צום למיניהן כאמצעי ל"ניקוי הגוף" מרעלים ומחומרי פסולת, המצטברים בגופנו עקב תזונה לא נכונה, תרופות, מים לא נקיים, אוויר מזוהם, מגע עם חומרים כימיים וחוסר פעילות גופנית.

המשך קריאה

סחוס הכריש (Shark Cartilage)

לצורך התפתחות הגידול בגוף דרושה הספקה של "מזון" דרך הדם, ולכן בתהליכים גידוליים יש רשת של כלי דם, המזינה את הגידול עצמו. בהנחה שאם הזנה זאת של הגידול תופסק ותהיה הפסקה בגדילת הגידול – התחילו מדענים לחפש חומר שיכול להפסיק את אספקת ה"מזון" הזאת.

המשך קריאה

תת תזונה בחולי סרטן

 

ירידה במשקל,ירידה במסת השריר,אטרופיה של אברים,והידלדלות ריקמת השומן,הינם סימנים נפוצים ו"מפחידים" את חולי הסרטן ומשפחתם.ההרזיה הממאירה -כחקסיה, הינה תופעה הבאה לביטוי בירידה של כ-2%-3% ממשקל הגוף בשבוע ומלווה בירידה ברמת החלבונים-אלבומין בדם,לעיתים באנמיה, אי ספיגה של ויטמינים ומינרלים, והחלשת מערכת החיסון.

המשך קריאה