גדעון, שנתיים חלפו

גדעון, שנתיים חלפו, פרק זמן לא מבוטל, זו כבר אינה הכרות אקראית, עשרות ביקורים, שיחות קטנות שאנו חוטפים פה ושם, והתבוננות שלי בך בעת עבודתך.

בחרת בתחום שאינו מקובל, קצת בן חורג ברפואה הממוסדת, עם כל המשתמע מכך. אך השכלת להפוך את הקושי ליתרון, והיום לאחר שנים של השקעה, למידה ועבודה קשה, דומה שאתה כבר קוצר את הפירות. רשימת ההמתנה הארוכה, הכיסאות שצריך תדיר להוסיף לפציינטים הגודשים את הקליניקה, הם רק עדות אחת למוניטין שצברת עם השנים. וכבר נאמר: "טוב שם משמן טוב". ואם אתה מצליח למזג את השניים, תבורך. אני מפרגנת לך בכל ליבי.

גדעון, הגעתי אליך באחת התקופות הקשות של חיי. אמנם לרפואה המסורתית היה מה להציע לי, והטיפול המסור של ידידך, ד"ר ענבר לא יסולא בפז עבורי. אך חיפשתי משהו נוסף. עוד כלי נשק לארסנל במלחמתי באויב האכזרי הזה שתקף אותי.

הכימותרפיה הינה שיטת טיפול רבת עצמה, ופעמים רבות יעילה ביותר. אלא שלעיתים היא מפילה חללים אף מכוחותינו. וכך מצאתי עצמי כבר מתחילת הטיפולים מרוששת בכדוריות לבנות, עם תוצאות בדיקות דם עלובות, שנראו כמו חשבון הבנק שלי בימים הגרועים יותר.

ברור לכולנו שההומאופתיה אינה התשובה הבלעדית לסרטן. ואתה גם לא ניסית להתיימר לעשות את המלאכה ככוכב יחיד. בניגוד למרפאים לא קונבנציונאליים אחרים, שלעיתים קרובות מציבים את חולה הסרטן בפני הדילמה הקשה: טיפול מסורתי או הטיפול שלהם. השכלת ללכת יד ביד עם הרפואה הקונבנציונאלית, ולהציע לחולי הסרטן דרך אופטימאלית מבחינה זו, שמאפשרת להם לקבל את הטיפול המסורתי, אך לחוש שהם עושים משהו נוסף למען עצמם.

לגבי הערך הממשי של טיפוליך, מעידות תוצאות המעבדה, שלעיתים הפתיעו אף את האחיות, אשר טענו ש"זו בטח טעות מעבדה". אך היו גם תוצאות קליניות בשטח, ולא מזמן נוכחנו בזאת מחדש. עיתים כשהייתי מגיעה אליך "על ארבע", חסרת כוחות לחלוטין, מרגישה זוועה, כמו התפוצצה בתוכי פצצה, ואני מתפרקת לאלפי רסיסים. ואתה בעזרת "זריקה של ד"ר עירון", מלה טובה ויחס חם היית מעמיד אותי על הרגליים. ולא איכפת לי אם מדובר בפלצבו, או באיזו שיקוי עשבים אינדיאני עתיק יומין. זה עשה את מלאכתו, וזה מה שחשוב. זה מה שאני עונה למקטרגים המרימים גבה על שאני משקיעה כל כך הרבה בטיפולים אצלך. אם אני חשה בטוב ובריאה, זה מה שחשוב, ולא משנה לי מה עומד מאחורי זה.