ניתוחי שד אסטטיים – מנקודת מבט כירורגית

בשנים האחרונות, הפכו ניתוחי הגדלת והקטנת השדיים לשכיחים ביותר. בד בבד עם עליית מספר הנשים החולות בסרטן השד, ולאחרונה הירידה היחסית בגיל החולות, עולה השאלה על הקשר והבעייתיות של ניתוחי השד האסטטיים.

חשוב לדעת שניתוח פלסטי של השד, לדוגמא – הגדלת שד בעזרת שתלי סיליקון, אינו מעלה את הסיכון ללקות בסרטן שד. ניתוח פלסטי של הקטנת השדיים אינו מוריד את הסיכון לסרטן השד למרות הירידה בנפח רקמת השד. ניתן לבדוק ולהמשיך את המעקב לגילוי מוקדם של המחלה באישה, כולל צילומי ממוגרפיה, גם לאחר כל סוג של ניתוח פלסטי. מעקב כזה דורש מיומנות של כירורג המומחה בנושא השד. רצוי שהכירורגי יבדוק את האישה לפני הניתוח הקוסמטי, ישתתף בניתוח עצמו וימשיך במעקב לאחר מכן.

בניתוח הגדלת השד שבו מוכנס שתל מאחורי רקמת השד, כדאי שהכירורגי יהיה שותף להחלטה על גודל ומיקום השתל, וכך יוכל בהמשך לבדוק את האישה כראוי ולהבין טוב יותר את צילומי השד.
בניתוח להקטנת השד והרמתו (במידת הצורך), חשוב שהכירורג ידע בדיוק על השינוי במבנה השד והצלקות הכירורגיות בניתוח, על מנת שיוכל להמשיך במעקב בצורה הטובה ביותר.

לאור כל הנאמר, ברור ששיתוף הפעולה בין הפלסטיקאי לבין הכירורג חשוב ביותר לאישה.

צוות יחודי כזה של כירורג מומחה בנושא שד – ד"ר רפי קליין ופלסטיקאי מוביל בתחום ניתוחי השד מבצע בדיקות וניתוחי שד בחיפה ובתל-אביב.

ד"ר רפי קליין מומחה בכירורגיה כללית, מחלות וניתוחי שד.
לתיאום פגישה בטלפון מס' 03-5114144