הומאופתיה וספורט

הומיאופתיה וספורט

כל ספורטאי חובב או מקצועי שואף להגיע לתוצאות המרביות בתחומו. בנוסף לכך, חשוב לספורטאי להימנע מפציעות ומחבלות, ולשם כך הוא נעזר באמצעים כגון: התעמלות מתיחות, עיסוי, אקופונקטורה, מנוחה, וכמובן גם בהומיאופתיה.

אם חלילה, נפצע הספורטאי, עליו לטפל בפציעה בצורה היעילה ביותר, ובזמן הקצר ביותר בכדי שיוכל לשוב לפעילות מלאה. גם כאן תבוא ההומיאופתיה לעזרה כחלק מטיפול כוללני-שיקומי לאתלט.

הטיפול המקובל ביותר לאחר פציעה כלשהי בתחום הספורט נקראת בראשי תיבות RICE
מנוחה = REST
קרח = ICE
לחץ = COMPRESSION
הרמה = ELEVETION

בנוסף, מקובל לתת תרופות נגד התכווצויות, נוגדי כאבים, מרגיעים ותרופות אנטי דלקתיות.

ספורטאים רבים ובתוכם ספורטאים אולימפיים, רוכבי אופניים, שחקני כדורסל, כדורגל וגולפאים מטפלים בעצמם באמצעות הומיאופתיה.
התרופה ההומיאופתית לספורטאים הוא ARNICA. יעילה מאד כאשר היא נלקחת מיד עם הטראומה והחבלה הראשונית. חשובה בטיפול בכאבי שרירים. רצוי לקחת ARNICA לפני תחילת מאמץ ספורטיבי וגם מיד לאחריו. הדבר יפחית את כאבי השרירים וימנע התכווצויות. הארניקה מכונה ה"אספירין ההומיאופתי".

הארניקה ניתנת להשגה כשמן למריחה, כמשחה וכמובן לשימוש פנימי.
לאתלטים שנקעו קרסול, פרק כף יד או איבר אחר, ונגרם להם שטף דם פנימי – רצוי להשתמש מיד ב- BELLIS PERENIS בנוסף ל- LEDUM.

מרימי משקולות ומתאמני מכוני הכושר החשים כאבי שרירים, מלווים בתחושות חום וצריבה צריכים לקחתARNICA+APIS RHUS TOX+RUTA לטיפול בבעיות גידים ורצועות בגפיים העליונות (ותחתונות) ובעיקר לסובלים מ"מרפק טניס" או "מרפק גולף".

לדלקת בגיד אכילס רצוי להשתמש בקומבינציה ARNICA + ANACARDIUM + RHUS TOX . לספורטאים, אשר הנקע או החבלה שלהם נרפאים לאט מאד, רצוי לקחת ZINC (אבץ).

למתיחת שרירי הירך מומלץ AMONNIUM MUR. לאשפי הג'וגינג והמתעמלים האירוביים הסובלים מ- CHONDROMALACIA, מה שנקרא "ברך הרצים" – מומלץ שילוב בין ARNICA, RUTA, RHUS TOX ו- RHODODENDRON.

צור קשר

בדוק את גילך

.תהליך ההזדקנות הינו תהליך טבעי אך אנו יכולים לשפר את בריאותנו ולנקוט צעדים מניעתיים 
.האם אנו זקוקים לטיפול? בדוק  את מצבך בשאלון ההערכה העצמית לתהליך ההזדקנות

שאלון ההזדקנות

Play video